• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

BİR KAHRAMAN YARATMAK!

Reklam
, 0 Yorum

AKP, MHP ve Yüksek Seçim Kurulu farkında olmadan BİR KAHRAMAN YARATTILAR. Bu kahramanın adı da EKREM İMAMOĞLU’dur! Oysa seçimi kazandığı ilan edildiği gün Yüksek Seçim Kurulu mazbatasını verse, AKP ve MHP seçim kurullarına şikâyetlerini bilahare yapılsa, durum çok farklı olurdu. Adamı, halkın ve seçmenlerin gözünde mazlum duruma düşürdüler. 17 günden beri mazbatası verilmeyince maç izlemeğe gittiği statlarda bile İmamoğlu’nu gören seyirciler (Mazbatayı ver, mazbatayı ver, İmamoğlu’na mazbatayı ver!) sloganları atıyorlar. İstanbul’da gittiği her semtte aynı durumlar yaşanıyor, caddelerde, sokaklarda, pazarlarda Ekrem İmamoğlu’nu gören vatandaşlar slogan atmağa başlıyorlar. Siz hiç Binali Yıldırım için (MAZBATAYI VER) sloganı atanlara şahit oldunuz mu!

Kazandığı gün, mazbatası verilse ve daha sonra seçim kurullarına şikâyetler yapılsa, yasal şikâyetler yapmak bir hak olarak algılanır, sükûnet içinde, Yüksek Seçim Kurulu’nun vereceği karar beklenirdi. Nitekim bu seçimde de Yüksek Seçim Kurulu tarafından mazbataları verilen bazı belediye başkanlarının mazbatalarının iptal edildiği ortada. KHK kararıyla ihraç edilenler yanında, Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde İYİ Partili adaya verilen mazbata iptal edilerek, yeniden seçim kararı alınmadı mı!

Yüksek Seçim Kurulu, 1 Nisan 2019 günü sonuçları açıklamasının ve Ekrem İmamoğlu’nun önde olduğunu belirtmesinin arkasından mazbatasını verse ve yapılan şikâyetleri sonra değerlendirmeye alsaydı, çok daha isabetli olurdu. Böylece, Ekrem İmamoğlu   MAĞDUR duruma düşürülmemiş ve halkın gözünde kahramanlaştırılmamış olurdu.

Bugünden sonra Yüksek Seçim Kurulu ister Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etsin, ister etmesin, Ekrem İmamoğlu bundan böyle siyaset sahnesinde çok önemli bir isim olarak kalacaktır. Onu halkın gözünde kahraman yapan da AKP ve MHP yanında Yüksek Seçim Kurulunun kendisi olmuştur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN