• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

“HUZURUM OLSUN, SOĞANIMI EZİP KEYİFLE EKMEĞİMLE YERİM…”

Reklam
, 0 Yorum

Huzur tüm toplumların önceliğini teşkil eder ve bu bakımdan ülke yönetimleri toplumlarının huzurunu sağlamayı öncelikli görev olarak addetmekle yükümlüdürler. Şüphesiz, bu yükümlülüğü en iyi şekilde yerine getirme başarısına ulaşılan ülkelerde refah düzeyi de yüksek olur.

Huzurun olmadığı toplumlarda refahı teessüs ettirmek mümkün değildir. Zira, refahsızlığın önemli bir nedeni huzursuzluktur ve bu nedenle huzursuzluğa yol açan nedenler üzerinde ciddiyetle durarak kıza zamanda gündem dışı bırakmakta yarar olduğu tartışılmazdır. Toplumlarda huzursuzluğun en önemli nedenlerinden biri insanca yaşam koşullarından uzak kalmaktır ve üzülerek belirtmek gerekir ki, son zamanlarda ülkemiz böyle bir tehlike ile karşı karşıyadır.. Huzuru her şeyden daha çok önemseyen vatandaşlarımızın, bu önemli önceliklerini; “Huzurum olsun, soğanımı ezip keyifle ekmeğimle yerim..” sözleriyle dile getirdiklerini duymayanımız yoktur, ya da azdır sanırım. Bu söylemin anlamı gayet açıktır. Huzuru öncelikleri olarak gören vatandaşlarımız, sağlanan huzur ortamı içinde ekmek ve soğan yemekle yetinebileceklerini vurgulamaktadırlar ve ne var ki bir zamanlar ucuz olan soğan’ı evlerine torbalarla getiren vatandaşlarımız, şimdi bırakın torbalarla almayı, kilo yerine tane ile almak durumunda kalmışlardır. Anlaşılacağı gibi ekonomik alanda içine düşülen sıkıntılar, halkımızın huzurunu bozacak bir nitelik taşımaktadır. Çünkü refahsızlığın büyümesi, huzursuzluklara davetiye çıkarır ve bu nedenle halkımızın insanca yaşam koşullarına gölge düşüren nedenlerin hızla giderilmesine çalışmak gerekir. Koyu işsizlik, pahalılık, enflasyon, benzer olumsuzluklar, halkımızı stres içine sokmuştur ve artık bu yakınmalara odaklanması gerekenler bu beklentiye ağırlık vermelidirler!.

Milyonlarca vatandaşımızın satın alma güçleri daha da azalmıştır ve ekonomik önlemlerde bu çok ciddi olumsuzluğun her şeyden daha çok önemsenmesi kaçınılmazlık arz etmektedir. Unutulmasın ki, refahsızlığın boyutları tırmanışa devam ederse, arzulanmayan huzursuzlukların yaşanması olasılığı büyüyecektir. Bu konuda çözüm üretmesi gerekenlerin halen kendi koltuklarının derdinde olmaları, ülkemiz ve halkımız adına en önemli talihsizliktir diyerek dikkatleri çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN