• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

TIP FAKÜLTESİNİN YERİ TARTIŞMASI NEREDEN ÇIKTI!

Reklam
, 0 Yorum

Siirt Üniversitesine bağlı Tıp Fakültesi kurulmasıyla ilgili ilk toplantı yapıldığında fakültenin Siirt İl Merkezinde kurulacağı, mevcut Siirt Devlet Hastanesinin (Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi)ne dönüştürüleceği, bitişiğindeki Yurt binasının da Fakülte olarak değerlendirileceği açıklamış, Gazete olarak biz de bu müjdeyi yetkililerin ve etkililerin beyanatlarına dayanarak sunmuştuk.

Şimdilerde, hiç gereği yokken, (Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Kezer Yerleşkesinde mi, Şehir içinde bir yerde mi kurulsun) şeklinde bir tartışmanın başlatıldığını hayretle izliyoruz. Bu tartışmanın asıl amacının ne olduğu bellidir. Birileri, belki de arazilerini değerlendirmek açısından Tıp Fakültesinin ve Fakültenin bünyesinde yer alacak Araştırma Hastanesinin Kezer Yerleşkesinde kurulmasını istiyor olabilirler. Siirtli esnafların yüzde yüzü, fakülte binasının da, araştırma hastanesinin de Siirt İl Merkezinde kurulmasını istemektedirler. Siirt esnafının bu dileğini bizzat Gazetemizi ziyaret eden Esnaflar Odası Başkanı Cemal Koyuncu dillendirdi. “Siirt Esnafının yüzde 99’u değil, yüzde yüzü tıp fakültesinin ve araştırma hastanesinin Siirt İl Merkezinde kurulmasını istemektedir. Araştırma Hastanesi için daha önce açıklanan mevcut Devlet Hastanesinin devri ve Fakülte olarak da öğrenci yurdu değerlendirilebileceği gibi, kapısına kilit vurulmuş olan Polis okulu veya Jandarma Alayının, doğu kışlaya taşınarak, bu alanda fakülte binası ve araştırma hastanesi kurulabilir. Ancak, işin sürüncemede kalmaması için ilk önce açıklandığı gibi mevcut devlet hastanesi, araştırma hastanesine, onun yakınındaki öğrenci yurdu da, fakülte binası olarak değerlendirilsin. Esnafımızın da, halkımızın da talebi bu doğrultudadır” dedi.

Esnaflar Odası Başkanı Koyuncu, esnafın çok zor durumda olduğuna da vurgu yaparak, en düşük bağ-kur aidatının 762 TL olduğunu, bu ağır yükün altından kalkamayan esnafın kan ağlayarak, kepenk kapattığını, 1 yıl önce odalarına kayıtlı 6 bin dolaylarında esnaf varken, sayının 4500’e düştüğünü de söyledi.

İlgililerin ve yetkililerin dikkatlerine sunulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN