• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

TÜRKİYE NEFESİNİ TUTTU, İBB SEÇİMLERİNİN SONUCUNU BEKLİYOR!

Reklam
, 0 Yorum

Yarın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yapılacak seçimlerin sonucunu bütün Türkiye nefesini tutarak beklemektedir. Çünkü bu seçim, öyle basit bir belediye seçimi değildir. Bu seçime, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin referandumu olarak bakılmakta, bunun için de MİLLET ve CUMHUR ittifakına dahil siyasi partiler başta olmak üzere, bütün siyasi partiler yanında, sivil toplum örgütleri ve tümüyle 82 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı konuya bu pencereden bakmaktadır.
Bilindiği gibi 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Millet ittifakının adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun aldığı açıklanmış ve mazbatası verilmişti. Ancak Yüksek Seçim Kuruluna yapılan itiraz sonucu mazbatası geri alınmış ve İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin 23 Haziran 2019 Pazar günü yenilenmesine oy çokluğuyla karar verilmişti.
31 Mart’tan bu yana geçen 80 gün süre zarfında köprüler altından çok sular akmış ve İstanbul Büyükşehir Belediye seçimi adeta bir referandum havasına bürünmüştür.
Evet, yarın yapılacak seçim her ne kadar İstanbul Büyükşehir Belediye seçimi olarak görünse de gerçekte sözün tam anlamıyla bir REFERANDUM özelliği taşımaktadır. Bunun içindir ki, 82 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, nefeslerini tutmuş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi adı altında yapılacak referandumu büyük bir merak ve heyecan içinde izlemektedir.
Yarın İstanbul Büyükşehir Belediyesi adı altında yapılacak referandumun sonuçlarının büyük milletimize hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN